top of page
  • Yazarın fotoğrafıMertol

Dijital içerik yayınlamanın işletme için faydaları

Güncelleme tarihi: 11 May 2022


dijital içerik yayınlamanın işletme için faydaları
Dijital içerik yayınlamanın işletme için faydaları

İçerik üretimi; online pazarlamada kullanılabilecek ve organik aramalarda (reklam bütçesi kullanmadan) öne çıkmanızı, ziyaretçilerinizin artmasını, sadık müşteri ve takipçiler edinmenizi sağlar. En büyük getirisi ise size yeni müşteri ve takipçiler kazandırmasıdır. Çünkü paylaştığınız ve özellikle de işletmenizin ürün ve hizmetlerinin sağladığı çözümler ile ilgili olan makale ve içerikler onları beğenen bir kitle tarafından da tekrar paylaşılacaktır.


web sitesinde içerik üretmek
dijital içerik üretmek

Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp, Tumblr, Tiktok ve diğer sosyal medya hizmetleri ile Revue, Medium gibi makale ağırlıklı içerik paylaşım siteleri size ücretsiz olarak bu imkanları sağlar. Üstelik işletmeler için özel ve ücretsiz araçlarla donatılmış vaziyetteler.


Burada hesap açarken öncelikle "işletme" ya da "profesyonel" gibi ayrı hesaplar açıp açamayacağınızı kontrol edin. Çünkü bu tarz hesaplarda işletmeniz için özel bir takım alanlarla daha fazla bilgi ekleyebilirsiniz. Bu işletme, ürün ve hizmetleriniz hakkında online olarak daha fazla veriye ulaşılabilmesini sağlar.


Özellikle de içeriği yayına hazırladıktan sonra paylaşırken bir takım özel ayarlar yapmanız paylaşımlarınızın doğrudan sizin hedef kitlenize odaklanmasını sağlar.


Bu ince ayarlara bir kaç örnek; fiziksel olarak işlettiğiniz mağazanızın yer aldığı lokasyonu işaretlemeniz, hashtag olarak ifade edilen anahtar arama kelime ve deyimlerini işaretlemeniz hatta paylaşımda bulunduğunuz makale içeriği ile doğrudan ilgileneceğini bildiğiniz ya da içeriğe katkıda bulunan kişi/kişileri etiketlemeniz gibi.


Tabi bir de nerede olmanız gerektiği ya da olmanızın bir anlam ifade etmediği yerler var. Bunu ürün ve hizmetleriniz ile hedef kitleniz belirler. Tüm sosyal ağlarda hesap açıp hepsinde her gün paylaşım yapmanız sizi hem yorar hem de takipçi kazanma konusunda ters etki yaratabilir. Bir de sizi asıl işinizden alı koymasına sebep verebilir, "işletmenizi yönetmek".


Paylaşacağınız içerikler öncelikle işiniz, ürün ve hizmetlerinizin nasıl çözümler ürettiği ile ilgili olmalıdır. En önemlisi de özgün olmalıdır. Yani tamamen size ait cümleler, görseller ve/veya video içerikler yer almalıdır. Bu içeriklerinizin kalitesini artıracak ve organik müşteri edinme konusunda ciddi potansiyel sağlayacaktır.


Bunları yaparken şunu da göz önünde bulundurun. Diyelim ki haşere ile mücadele konusunda hizmet veriyorsunuz. Müşterileriniz şu ifadeyi internette arayabilirler; "haşere ikinci ilaçlamaya gerek var mı" ya da "haşere tekrar ilaçlama yapılması gerekir mi" gibi. Bu fadenin yer aldığı bir makaleyi web siteniz ve sosyal ağlarda paylaşmanız hem insanlara yararlı bilgiler sağlamanıza imkan tanıyacak hem de sadık ya da yeni müşteriler edinmenize ciddi katkısı olacaktır. Üstelik organik aramalarda bu içerikleriniz yine reklam bütçesine gerek kalmadan işlevini yerine getirecektir.Siz de yerel işletme odaklı web sitesi ve sosyal medya yönetim hizmetimizden faydalanmak isterseniz bu sayfamızı ziyaret edin. Detaylı hizmet listesine ulaşmak için sayfanın altında yer alan talep formunu doldurarak listeyi indirebilirsiniz.


Hizmetlerimizin odak noktası Eskişehir'de bulunan yerel işletme ve serbest çalışanlardır. Müşteri portföyümüzde şu anda muayenehaneler, butikler, restoranlar, hukuk büroları, toptancı, veteriner, tesisatçı ve elektrikçiler bulunmaktadır. Bu hizmetleri yerine getirirken müşterilerimiz ile bire-bir ve yüz yüze çalışmaktayız.

Yukarıdaki bağlantıdan randevu alarak da zoom üzerinden ücretsiz bir görüşme yapabiliriz.

SEO uyumlu makale/içerik talepleriniz için mağazamızda yer alan bu ürünü satın alarak web sitenize sihrimizi uygulayabiliriz. Bu tam kapsamlı SEO uyumlu makale ile bu gönderimizde bulunan sonuçlara ulaşmanıza destek olunmaktadır.

Mağazamızdan alışveriş yapmadan önce web sitemize üye olursanız %10 indirim kodu e-posta adresinize gönderilmekte ve ilk alışverişinizde kullanabilmektesiniz. Dahası harcadıkça topladığınız puanlar ile indirimli/bedava alışveriş yapma imkanınız olur. Ödül programımızla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page