top of page
  • Yazarın fotoğrafıMertol

Uzaktan Online Tahsilat


telefon ile online tahsilat

Müşterilerinizden Uzaktan Online Tahsilat Alın


Pandemi ile beraber bir çok e-ticaret süreci hem iş hayatına hem de müşterilerin hayatına daha fazla dahil oldu. Herkes bu alana girmeye çalışıyor ancak alt yapıları buna zaten hazır olanlar bu dönemde ciddi büyüme yaşadı.


Benimse burada odaklanmak istediğim yerel işletmeler. Sadece bulunduğu bölgeye hizmet veren yerler.


Öncelikle pos cihazlarına değinmek isterim. Hali hazırda bir pos cihazınız yoksa bence olmasa da olur. Çünkü bu cihazları maalesef sizin satın almanız gerekiyor. Ödeme kuruluşları bunu karşılamıyor. Bu da her ne kadar bir işletme için küçük bir işletme yatırımı gibi görünse de yerel işletmeler için ciddi sayılacak rakamlar ortaya çıkarıyor. (Sadece ÖKC [Ödeme Kayıt Cihazı] özellikli daha ucuz modelleri piyasa bulmak mümkün)


Bankalar, pos (kredi/bankamatik kartı) tahsilatı için anlaşma yaptığınızda hem tahsilatlarınızdan kesinti yaparken hem de hesabınızdan (bir çoğu) aylık sabit ücretler tahsil ediyor. Buna ilave olarak bir de aylık tahsilat kotası uygulanıyor. Tüm bunların üstüne tahsilatlarınız anlaşmanıza bağlı olarak blokede bekletiliyor.


Yerel İşletmeler İçin Sanal Pos ve Sağladığı İmkânlar


Ürün ve hizmetlerinizi gözden geçirin.

  • Hangilerini müşterilerinize kargo ya da kapıya kadar teslim ile gönderebilirsiniz?

  • Hangi bölgelere hizmet verebilirsiniz?

  • Hizmetlerinizi online olarak sunabilir misiniz? (Hekim görüşmeleri, dersler, kurslar vb.)

  • Fiziki ürünlerinizden hangileri gönderime uygun?

Bunları sıralayıp tespitlerinizi çıkardıktan sonra sizin için uygun olmayanları eleyebilirsiniz.


Hemen https://www.iyzico.com/ 'a girin ve "link ile ödeme al" bölümünden kayıt prosedürlerinizi gerçekleştirin. Ortalama 1-2 gün içerisinde hesabınız ödeme almaya hazır olacak.


Neler mi yapabilirsiniz?

  • "iyzilink" yöntemi ile ödeme linkleri oluşturup alacaklı olduğunuz müşteri ve/veya iş ortaklarınıza kısa mesaj/whatsapp ya da mail ile göndererek tahsilatlarınızı uzaktan sağlayabilirsiniz.

  • Yine iyzilink ile ürün linkleri oluşturup müşterilerinize gönderdiğinizde, müşterileriniz ürünü satın alabilir, kargo ile gönderimi için de aynı ödeme ekranından sizinle adres bilgilerini paylaşabilirler.

Tıpkı bir e-ticaret sitesi gibi ancak daha yakın ve samimi oldukları komşu iş yerinden ihtiyaçlarını karşılamaya devam edebilirler. Siz de daha farklı bölgelere de ürün ve hizmetlerinizi ulaştırabilir ve yeni müşteriler kazanabilirsiniz.


Daha detaylı anlatım ile işinizi online ortama taşıyabileceğiniz ya da yerel işletmenizi bölgenizde daha fazla öne çıkarabileceğiniz dijital araçlar ile tanışmak için e-kitabımı alabilirsiniz. Aynı zamanda size ücretsiz bir yerel tanıtım videosu hediye etmemi sağlayacaktır.
28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page